OneDrive Öğesinin Bilgisayarınızda Çalıştığından Emin Olun Hatası ve Çözümü

Herkese merhabalar!

Başlıkta belirtilen hataya çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Başta belirtmeliyim ki bu makale Windows 10 laptop kullanıcıları için geçerlidir. Bu diğer Windows sürümlerinde işe yaramaz anlamına gelmez, denemek isterseniz diğer Windows sürümlerinde de deneyebilirsiniz. Öncelikle kısaca OneDrive’dan bahsedip sorunun nedenine ve çözümlerine geçelim.

OneDrive Nedir? Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

OneDrive Microsoft’un bulut depolama sistemidir. Google’un Drive uygulaması olarak düşünebilirsiniz. Bulut depolama sistemlerinin genel amacı sizin için önemli dosyalara çevrimiçi olarak her yerden ulaşabilmektir. Hatta çoğu kullanıcı bunu telefon ve bilgisayar arasında dosya aktarım amacıyla da kullanıyor.

Bu Hata Neden Oluşur?

‘OneDrive Öğesinin Bilgisayarınızda Çalıştığından Emin Olun’ hatasının temelinde iki cihazdan da erişilebilen OneDrive’ın eşitlenememesi sorunu vardır. Yani eşitlenememe sorunu çözülürse bu sorun da ortadan kalkar.

Çözümü Nedir?

Yukarıda da belirttiğim gibi eşitlenme sorunu çözülürse sorun ortadan kalkıyor. Peki eşitlenme sorununu nasıl çözeceğiz? En başta da belirttiğim gibi Windows 10 laptop kullanıcısıysanız bilgisayarınızın şarjı zayıf olduğunda OneDrive eşitleme yapmayabilir. İlk olarak bilgisayarınızı şarja takıp açmayı tekrar deneyin. İlk olarak açılmasa bile eşitleme süresi geçtikten sonra açılacaktır. İkinci olarak ise Windows 10 güncellemeleri eksik olduğunda da eşitleme işlemi gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle bilgisayarınızdan Windows Update’i açıp güncellemelerinizin tam olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncelleştirmeleriniz eksikse güncelleştirme sonrası bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacaktır.

NOT: Bu site herhangi bir sponsorluk almamakta ve ticari hiçbir amaç gütmemektedir. Bu ve bundan sonraki makalelerde göreceğiniz uygulama ve firmalar hakkındaki görüşler tamamen kişisel deneyimlerimin sonucudur. Bu nedenle bu metnin tamamını ya da bir kısmını alıntı yaptığınızda mutlaka kaynak gösteriniz.

Bir Cevap Yazın